poniedziałek, 7 lutego 2011

Czarni wracają do gry w wielkim stylu!!!

Po serii czterech porażek z rzędu koszykarze Czarnych Słupsk wygrali na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra 94:70. Pierwsza kwarta była bardzo zacięta i wyrównana, gra praktycznie toczyła się kosz za kosz i tak po 10 minutach gry goście wypracowali sobie dwupunktową przewagę, gdzie na tablicy widniał wynik 18:20. W drugiej kwarcie Czarni przyspieszyli trochę grę i zacieśnili szyki obronne co spowodowało, że ich przewaga wzrosła do 14 pkt po 20 minutach gry. Wynik do przerwy 33:47.
Na początku trzeciej kwarty zielonogórzanie starali się wrócić do gry. Sprawy w swoje ręce wziął rozgrywający Zastalu Walter Hodge, który swoimi pojedynczymi akcjami zniwelował trochę przewagę Czarnych. Trwało to jednak niedługo, ponieważ po stronie Czarnych Panter zaczął się festiwal celnych rzutów za 3pkt. Kolejno trafiali Roszyk, Cesnauskis i Białek. Po trzeciej kwarcie przewaga słupszczan wzrosła do 15kt. W czwartej kwarcie koszykarze Zastalu próbowali nieco zniwelować straty, jednak świetnie dysponowani koszykarze Czarnych nie dość, że dobrze grali w obronie to jeszcze powiększali swoją przewagę skuteczną grą w ataku. Dobrze w tej części radził sobie Paweł Leończyk, który trafiał spod kosza po świetnych podaniach swoich kolegów i tak czwarta kwarta zakończyła się wynikiem 70:94.
Na duże słowa uznania zasługuje cała drużyna Czarnych, gdzie 6 zawodników zdobyło ponad 10 pkt.
Najwięcej dla gości rzucali Paweł Leończyk 16pkt i Jerel Blassingame 16pkt i 11 asyst. Dla gospodarzy najwięcej pkt rzucił Walter Hodge 13pkt i 7 asyst.